Harvard Business Review:

Rubicon Medya olarak, kuruluşumuzdan bu yana kaliteyi ön planda tutan anlayışımızdan asla taviz vermedik. Bunun sonucunda dünyanın önde gelen iş ve ekonomi dergilerinden Harvard Business Review’in makalelerinin resmi olarak Türkçe’ye aktarımını gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu düzeyde bir çeviri için sadece yabancı dil bilmek maalesef yeterli değil. Ekonomi ve iş dünyasının hem İngilizce hem de Türkçe terminolojisine hakim olmak, piyasa koşullarını ve ele alınan konuyu etraflıca değerlendirebilmek de gerekiyor. Üstelik, Türkçe’ye çevrilmiş teknik içerikli söz konusu makalelerin, okura doğal gelmesi ve çeviri izlenimi vermemesi de önemli. Bu noktada da, ekibimizin akademik eğitimlerini bu alanlarda almış üyelerinin birikimleri ön plana çıkıyor.

Kusursuz bir aktarım için, iki kişilik alt gruplarımız makaleleri Türkçe’ye çevirdikten sonra grup editörleri son şeklini vermekte, daha sonra ise Rubicon editörlerimiz makaleler arası üslup ve anlatım uyumluluğunu sağlamaktadır. Keyifli bir okumanın anahtarını taşımaktan kıvanç duyuyoruz.

The Daily Show:

Trevor Noah’ın sunduğu ve ABD’nin en çok izlenen talk show programlarından olan The Daily Show da altyazı üretimi ve çevirisi alanındaki hizmetlerimizden yararlanan markalar arasında yer alıyor.

Diğer işlerimiz:

Yurtdışında çeşitli fuarlara katılan Türk firmalarına sunduğumuz İngilizce ve Çince katalog hizmeti büyük ilgi görmektedir.

Öte yandan, gizlilik ilkesi nedeniyle ismini henüz veremeyeceğimiz ülkemiz pazarına girmeye hazırlanan bir Çek firması da Türk piyasa araştırmasını Rubicon aracılığıyla yürütmektedir.

Yine Rubicon olarak kitap tercümeleri, sayısız makale çevirisi, web sitesi, ürün ve sinema incelemeleri, alt yazı ve sıfırdan kurumsal dergi hazırlanması gibi hizmetler sunmuş ve müşterilerimizin memnuniyetini sağlamış bulunuyoruz.

Müşterilerimizin ileriki işlerinde de Rubicon’u tercih ediyor olmaları ortaya koyduğumuzun işin kalitesinin en büyük ispatı, bizim için de en önemli armağandır.